Зимі з Весною помиритись і нам ніколи не сваритись

Стрітення Господнє ми відзначаємо 15 лютого. В народі із прадавен «Стрітення» вважають святом зустрічі зими з весною. Цього дня за переказами, зима з весною змагаються. Хто з них переможе, той і буде до кінця місяця господарювати.

Щоб дізнатися більше про традиції існування цього свята, про весняні і зимові явища природи, їх особливості та прикмети на етнографічну замальовку « Зимі з Весною помиритись і нам ніколи не сваритись» до нашої бібліотеки завітали юні  учасники клубу "Любисток»"   Під час заходу  ведучі свята – Весна (Сизорова Аліна) та  Зима (Парієнко Сніжанна)  розповіли про свято, яке завершує зимовий цикл народних обрядів, про його історію, традиції, звичаї .

У  цей  день у церквах святять воду та  свічки. Стрітенська   вода має цілющі властивості та особливо допомагає проти «лихого ока» та інших злих чар.   Посвячену воду найкраще набирати в новий посуд, який ще не використовувався, бо ця вода, за народним повір’ям, має надзвичайну магічну силу, вона є цілющою. Не тільки людей можна лікувати цією водою, але й худобу, птицю, бджіл.

Громничу свічку зберігають удома і запалюють як захист від грози та негоди, від пожежі, від війни..  Учасники заходу дізналися про особливості зберігання та використовування громичних свічок та засвітили свічки на знак оберегу від біди і лиха.

Розважальна програма свята включала: відповіді на запитання вікторини, відгадування загадок, читання віршів, згадування прикмет. І так, як у народі існує повір'я, що у день Стрітення зима з весною зустрічається і сперечається, то діти вивчили декілька "мирилок", а ще пригостилися обрядовим печивом "Жайворонок", яке самостійно спекли під час заходу. А потім з своїми «жайворонками» вийшовши на подвір’я, закликали весну та птахів додому. За  допомогою інформаційних технологій свято було озвучене музикою і веснянками.           









 Здається, що зима хоче продовжити свій термін, але дарма. «Як не лютуй, а на весну брів не хмур!», - кажуть у народі. Тож доведеться тобі, зимонько, поступитися  весні. Допоки народні звичаї і традиції будуть жити та їх будуть підтримувати  – доти наш народ незламний!