Тиждень дитячого читання в самому розпалі . Підлісненська філія КЗ "Центральна бібліотека" оголосила тижневу акцію "Читаємо всією сім'єю". І вже перші учасники надіслали нам фотозвіт. Так тримати!
Передувало акції опитування серед батьків-читачів
"Сім'я в бібліотеці", "Книга у вашій сім'ї". Підсумки опитувань дозволили виявити деякі проблеми сімейного читання, подумати про те, як їх вирішити. Стала очевидною необхідність залучення до бібліотеки саме сімей, а не окремих її членів.
За результатами опитування бібліотека активізувала спілкування з батьками (як з керівниками дитячого читання), випустила буклети "Чому дітям корисно читати книги" та "10 переваг читання: чому корисно читати книги щодня".
ФАКТОРИ ЗНАЧУЩОСТІ ЧИТАННЯ З БАТЬКАМИ
Інтерес до відродження сімейного читання в дитячій бібліотеці останнім часом зростає. Читання розглядається як розвивального середовища. Його значимість має свої чинники:
- Ще з дитинства малюкам розповідають казки, читають маленькі біблійні оповіді, потім - міфи, вірші про природу і тварин. Це найдавніший і перевірений спосіб виховання людини ще до того, як він вивчить алфавіт. Читацьку діяльність і культуру формують на слуханні і говорінні.
- Таке читання сприяє поглибленню дитячого уваги, формуванню потреби в книгах. Якщо таку потребу закласти дитині з дитинства, то віна і в зрілому віці буде багато читати.
- Заходи сімейного читання в бібліотеці - запорука раннього і правильного володіння рідною мовою. Раннє читання допомагає дітлахам рости комунікативними людьми. Адже пасивну мову дітей (мовчання) потрібно розвивати.
- На основі книг формується емоційно-естетичне сприйняття світу. Озвучені слова сильно впливають на дітей, вчать тріумфувати, радіти, сумувати, журитися, жартувати, сміятися. Слова дають дітворі яскраві, емоційні враження.
- В результаті спільного читання розвивається здатність сприймати художні образи. Діти включають уяву, наочні уявлення. Вони вчаться радіти і засмучуватися разом з літературними героями.
- Читання вголос корисно не тільки малюкам, але і людям старшого віку. Важливо не просто слухати, а й сприймати і переказувати прочитане. Літнім людям такі заняття допомагають легше перенести самотність і передати дітям свій досвід. Також дорослі можуть таким чином спостерігати за духовним розвитком дітей.
- Спільні читання в бібліотеці допомагають соціалізації підростаючого покоління. Створюється ґрунт, для обміну думками, відбувається емоційне збагачення.
- Подібні заняття служать профілактикою старіння, стимулюють активну розумову діяльність.
Не дарма вважається, що бібліотека - територія сімейного читання.
![]()
| ||
Родина Щербатюків. Бабуся Валентина, онука Олександра |