В Підлісненській філії КЗ "Центральна бібліотека"для творчої малечі пройшов бібліо-кото-фест «Багато книжок про котів не буває», на якому маленькі читачі ділилися враженнями від прочитаних книг, героями яких є коти.
З захопленням учасники заходу взяли участь у творчій майстерці «Коти для примноження доброти», А також прочитали декілька веселих історій про котів та кошенят. Захід пройшов весело та жваво. А присвячений він Всесвітньому дню кота.

Люди так заприязнилися з котами, що вирішили вшановувати їх у спеціальний день – День кішок. Але однієї, чітко визначеної дати для цього дня немає. Наприклад, у Польщі та Італії день кішок відзначають 17 лютого, у США – 29 березня. А в деяких країнах, у тому числі і в Україні, День кішок відзначають першого березня. За часи інквізиції кішок та котів чорного кольору, активно винищували, вважаючи їх помічниками злих сил, піднебесних духів злоби, що мешкають в повітрі. Але в наші часи коти стали нашими добрими помічниками та друзями. Вони і мишей ганяють і нерви заспокоюють. До дня кота в Італії організовуються численні конкурси, фотовиставки, збори коштів, щоб допомогти бродячим котам та кішкам. Потім ідея стала поширюватися і по інших європейських країнах, включаючи Україну та Польщу. У деяких країнах ці тварини перебувають на особливому державному становищі. В Австрії кожній кішці, яка охороняла склади з продовольством, виплачується довічна пенсія у вигляді м’яса і молока, а в Китаї кішок охороняють на законодавчому рівні. У Японії навіть є Храм кішок, побудований на честь 7 котів, які в XVII столітті японським воїнам служили вірою та правдою, а в Німеччині – Котячий музей, де зібрано безліч експонатів, пов’язаних із кішками, відібраних по всьому світу.
МУРМУНЯВСЬКА МОВА
Я цікаву мову знаю.
- А яку? – спитаєш ти.
Ту, що нею розмовляють
В цілім світі всі коти.
Не японська, не іспанська…
Що? Англійська? Теж не та!
Зветься мова – мурмунявська.
Ой, яка ж вона проста!
«Няв» - це значить «хочу їсти»;
«Няв-няв-няв» - «іду гулять»;
«Мур» - на ручки хочу сісти»;
«Мур-мур-мур» - «лягаю спать».
«Няв-мур-мур» - «ходив у гості,
Там котлетки їв смачні».
«Мур-мур-няв» - «залиш мій хвостик,
Дуже боляче мені».
Щоб несли коти і киці
Радість, затишок у дім,
Мурмунявській мові вчиться
Треба змалку нам усім.
(Емілія Саталкіна)