Розмова-застереження "СНІД. Знати, щоб жити"

 Щорічно 1 грудня згідно з рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) та Генеральної Асамблеї ООН, прийнятими в 1988 році, відзначається Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Цей день започатковано з метою підвищення обізнаності про епідемію СНІДу, викликаної поширенням ВІЛ-інфекції, а також це привід замислитись над тим, як запобігти поширенню хвороби та згадати про важливість вчасного виявлення даного захворювання, а також як день пам’яті жертв цього захворювання.

 Підлісненська філія КЗ "Центральна бібліотека запросила молодь на розмову-застереження "СНІД. Знати, щоб жити", під час якого учасники дізналися  про виявлення і виділення цієї хвороби в окрему категорію, про науковців, які ідентифікували ВІЛ, а саме Люка Монтаньє, Франсуазу Барре-Сінуссі, які за своє відкриття отримали Нобелівську премію з медицини 2008. Про символ руху проти ВІЛ – червону стрічку, ідея якої належить художнику Франку Муру. 

 Юнакам і дівчатам розповіли про шляхи передачі ВІЛ і як люди НЕ можуть заразитися; симптоми, при яких потрібно пройти обстеження на ВІЛ; де можна пройти анонімне обстеження на ВІЛ. Зачитали статистичні дані поширення синдрому набутого імунного дефіциту у світі, Україні, Кіровоградській області зокрема.

СНІД – це страшна хвороба, яка не обійшла стороною не лише звичайних пересічних людей, але й багатьох знаменитостей. Були наведені імена знаменитостей, які померли від СНІДу, живуть зі СНІДом завдяки сучасному лікуванню.

Після заходу відбулися жваві обговорення питання. Потім  учасникам  роздали  буклети "Доросла розмова про СНІД"  з інформацією про методи передачі ВІЛ/СНІД та профілактичні засоби, додержання яких дозволить виключити зі свого життя ризиковані миттєвості.