День пам’яті жертв політичних репресій у бібліотеці

 День пам’яті жертв політичних репресій відзначається згідно з Указом Президента від 21 травня 2007 року, щорічно у третю неділю травня, з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким впровадженням комуністичної ідеології. Відвідувачів Підлісненська філія КЗ "Центральна бібліотека" запросила на віртуальну екскурсію до українського інституту Національної пам'яті "Тріумф людини: мешканці України, які перемогли ГУЛАГ"

Крім того, учасники заходу мали можливість познайомитися з інформацією щодо пошуку інформації про репресованих родичів та ознайомились з книгами Івана Петренка "Розкуркулення на Олександрівщині", "Відібране життя", "Розкуркулення та інші суспільно-політичні процеси на Олександрівщині в 30-х рр. ХХ ст тощо.
 

ОНЛАЙН ПУТІВНИК "СЛОВО ПАМ'ЯТІ В ІМ'Я ПРАВДИ"
1. Збір якнайбільшої кількості даних (прізвище, ім'я, по батькові, дату та місце народження розшукуваної особи, важливі факти біографії тощо).
2. Пошук інформації на наступних сайтах:
- Національний банк репресованих (http://www.reabit.org.ua/nbr/);
- Єдина система пошуку репресованих (https://bydc.info/search.php);
- Список репресованих осіб, архівні кримінальні справи яких зберігаються в Комітеті національної безпеки Республіки Казахстан (http://e-history.kz/ru/repression/list/440#scontent).
3. Звернення в довільній формі (вказується назва та адреса установи, прізвище, ім'я, по-батькові заявника, місце його проживання, суть питання) в такі установи:
- Галузевий державний архів Служби безпеки України;
- Галузевий державний архів Міністерства внутрішніх справ України;
- державний архів області за місцем народження, проживання, арешту, відбування покарань;
- Головний інформаційно-аналітичний центр Міністерства внутрішніх справ РФ.
- Галузевий державний архів Українського інституту національної пам'яті відкрив Консультаційний центр з пошуку інформації про репресованих, де допоможуть знайти відомості про репресованих у 1917-1991 роках, підкажуть як правильно подати запити до архівів. Телефони Центру: (067) 298-18-18 або (044) 298-12-12, також можна надіслати листа на електронну пошту poshuk@hdauinp.org.ua, написати повідомлення фейсбук-сторінці архіву: https://www.facebook.com/hdauinp
або через сайт: http://hdauinp.org.ua
Корисні ресурси:
http://www.territoryterror.org.ua/ – сайт Меморіального музею тоталітарних режимів «Територія Терору»
www.reabit.org.ua – головна редакційна колегія науково-документальної серії книг «Реабілітовані історією»
http://memorial.kiev.ua – Українське добровільне культурно-просвітницьке правозахисне благодійне товариство «Меморіал» імені Василя Стуса.