Інфо-портал захисту потерпілих «Домашнє насильство: розуміння нюансів», що відбувся у Підлісненській філії КЗ "Центральна бібліотека" - це інтерактивна правопросвітницька зустріч із мультимедійною презентацією, аналізом життєвих ситуацій та порадами фахівців. Метою заходу було пояснити учасникам поняття домашнього насильства та його форми; навчити розпізнавати ознаки насильницької поведінки; ознайомити з алгоритмом дій у разі загрози чи факту насильства; формувати культуру ненасильницької поведінки та поваги до особистих меж.
Під час вступного слова ведучої заходу «Чому важливо говорити про насильство?» для учасників були озвучені статистичні факти (на доступному рівні): масштаби проблеми в Україні та світі та пролунала мотиваційна теза: «Мовчання — не захист». Наступні вправи: інтерактивний блок «Форми насильства», гра"Міфи і правда про домашнє насильство", "Правовий навігатор" (алгоритм дій постраждалого: куди звертатися, що потрібно знати (гарячі лінії, поліція, соцслужби), практична вправа: «Мій особистий кордон» та "Ми обираємо повагу» підвищили обізнаність учасників про проблему домашнього насильства, формували навички безпечної поведінки та озброїли жінок -учасниць знаннями про інструменти захисту.
Виховна бесіда з правопросвітницьким і психологічним наповненням «Домашнє насильство. Куди звернутися» відбулася для підлітків та молоді у Підлісненській філії КЗ "Центральна бібліотека". Під час мозкового штурму «Чому ми про це говоримо» бібліотекарка пояснла, що насильство — це не тільки побої, а й приниження, контроль, обмеження свободи та наголосила на важливості захисту себе та близьких. Учасники бесіди обговорили, що таке домашнє насильство та його види. Під час психологічної вправа «Це – не норма» визначали, слухаючи різні ситуації, це виховання, конфлікт чи насильство? Отримали перелік служб та номерів, куди можна звернутися за допомогою.